Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Monika Pelikan- Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

Utworzono dnia 26.02.2019

Monika Pelikan- Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Monika Pelikan- uczennica klasy ósmej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baszni Dolnej została laureatem w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z matematyki organizowanym przez KO w Rzeszowie. Monika już drugi raz zdobyła tytuł laureata, jest uzdolniona matematycznie. Chętnie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności na dodatkowych zajęciach, jest uczennicą bardzo sumienną, samodzielnie poszerza swoją wiedzę rozwiązując dodatkowe zadania o podwyższonym stopniu trudności, wykraczające poza program nauczania. Swoje umiejętności ustawicznie doskonali dzięki samodzielnej pracy pod kierunkiem nauczyciela, który na lekcjach kładzie nacisk na pracę indywidualną. Monika kocha matematykę i bardzo dobrze radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami, Uczennica wyprzedza w rozwiązywaniu zadań kolegów, stawia wiele pytań, domaga się udowadniania wszelkich twierdzeń, przejawia najwyższą aktywność twórczą w chwili przerabiania nowych partii materiału oraz posiada większą od rówieśników potrzebę poznawczą. Chętnie przyjmuje nowe wyzwania, które wymagają od niej kreatywności i wychodzenie poza schematy. Godna podziwu jest samodzielność uczennicy w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności, a swój talent rozwija pod kierunkiem Pani Elżbiety Szczybyło. To przekłada się na liczne sukcesy na terenie powiatu, województwa i w skali ogólnopolskiej. Za sukcesami Moniki stoi ciężka praca. Cieszymy się z jej osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: Monika Pelikan- Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

SUKCESY SPORTOWE :)

Utworzono dnia 11.02.2019

Uczniowie z Baszni Dolnej Mistrzami Powiatu Lubaczowskiego w piłce siatkowej chłopców !!!

W sobotę 9 lutego 2019 roku na Hali Sportowej w Starym Dzikowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.

W zawodach udział wzięło 7 drużyn, a najlepszą okazała się drużyna z ZSP w Baszni Dolnej składająca się z uczniów III klasy gimnazjum i VIII SP.

W fazie grupowej reprezentanci naszej Szkoły pokonali drużyny ze Starego Dzikowa, Oleszyc i SP nr 1 Lubaczów i zapewnili sobie awans do finału. W finale okazali się lepsi w dwóch setach od zwycięzcy drugiej grupy SP nr 2 Lubaczów i tym samym ZSP Basznia Dolna będzie reprezentować nasz Powiat na Rejonowych Mistrzostwach. Skład drużyny: Piotr Pazdro, Mariusz Burda, Dawid Peszko, Jakub Młodowiec, Kamil Maciuła, Mateusz Rębiś, Patryk Miśków, Wiktor Sysak. Opiekunem zespołu był Pan Michał Szczybyło. Końcowa klasyfikacja turnieju: ZSP Basznia Dolna SP nr 2 Lubaczów SP Stary Dzików SP Łukawiec SP nr 1 Lubaczów SP Młodów SP Oleszyce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :)

 

czytaj dalej na temat: SUKCESY SPORTOWE :)

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW :)

Utworzono dnia 08.02.2019

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursach o zasięgu ogólnopolskim z matematyki i języka polskiego.

Stopień trudności konkursów sprawdzał poziom wiedzy i umiejętności uczniów, wymagał od nich dodatkowej pracy i zaangażowania oraz pomocy ze strony nauczycieli. Uczniowie wykazali się dużym poziomem wiedzy i umiejętności zarówno w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych jak i konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, tytuły laureatów i finalistów.

SUKCESY Z MATEMATYKI Multitest 2018-Konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wzięło w nim udział 39 uczniów, a sukces osiągnęły dwie uczennice: Monika Pelikan- 3 miejsce i tytuł Laureata, Sara Ciepły-15 miejsce-Wyróżnienie. Olimpiada Pionier 2018 należy do Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych organizowanych i przeprowadzanych przez Instytut Rozwoju Oświaty. Z zadaniami zmagało się 34 uczniów. Tytuł laureata zdobyli: Monika Pelikan uczennica z klasy VIII -1 miejsce oraz Kacper Haliniak uczeń klasy III gimnazjum – 3 miejsce. Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie: Martyna Klufas – kl.VIII, 8 miejsce, Amelia Młodowiec - kl. III PG,7 miejsce, Wiktoria Czebanyk-kl. IIIPG, 13 miejsce Katarzyna Pelikan -kl. VII, 9 miejsce.

SUKCESY Z JĘZYKA POLSKIEGO Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Pingwin2018”. Tytuł laureata zdobyły uczennice klasy VIII szkoły podstawowej: Karolina Burda-5 miejsce oraz Joanna Chmiel- 5 miejsce. Natomiast wyróżnienie: Monika Pelikan -7 miejsce i Martyna Klufas-7 miejsce. Ogólnopolski Konkurs „Pejzaże literackie” organizowany przez Centrum Edukacji Ego Partum dla uczniów klasy VIII. Tytuł laureata zdobyły uczennice: Monika Pelikan, Aleksandra Sienkiewicz, Aleksandra Dec, Joanna Chmiel i Karolina Burda, a wyróżnienie Martyna Klufas. Czekamy na wyniki Stypendiady Polonistycznej, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z klas IV, VI, VII i VIII.

Kibicujemy naszej Monice Pelikan uczennicy klasy VIII, która niestrudzenie reprezentowała szkołę w dwóch konkursach przedmiotowych z matematyki i języka polskiego. Jest już po etapie wojewódzkim i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Do konkursów matematycznych przygotowuje uczniów p. Elżbieta Szczybyło, a polonistycznych p. Barbara Dydyk.

czytaj dalej na temat: SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW :)

W podane dni ferii - Nieczynna hala sportowa.

Utworzono dnia 06.02.2019

W okresie ferii zimowych hala sportowa będzie nieczynna w następujących dniach :

8 luty

14,15 luty

22 luty

czytaj dalej na temat: W podane dni ferii - Nieczynna hala sportowa.

Ważne terminy !!!

Utworzono dnia 06.02.2019

08.02.2019r. / piątek / - KONFERENCJA ANALITYCZNA NAUCZYCIELI - godz.15.00

 

09.02.2019r. - / SOBOTA / - CHOINKA NOWOROCZNA DLA DZIECI I UCZNIÓW ZSP BASZNIA DOLNA

 

OD 11.02. - DO 24.02. 2019r. / 2 TYGODNIE / - FERIE ZIMOWE DLA UCZNIÓW.

 

12.02.2019r. -  ( godz. 8.00 ) - Szkolenie z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej - dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracji i obsługi ZSB Basznia Dolna.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł w tym terminie uczestniczyć w kursie w naszej szkole może skorzystać z kursu prowadzonego w innych szkołach :

- w szkole w Młodowie - 22 lutego 

- w szkole w Krowicy - 21 lutego.

czytaj dalej na temat: Ważne terminy !!!

WOŚP 2019 - KOLEJNY REKORD NASZYCH WOLONTARIUSZY !!!

Utworzono dnia 06.02.2019

Kolejny rekord naszych wolontariuszy !!! :) :) :)

W tym roku 13 stycznia 2019r. podczas 27 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej zebrali imponującą kwotę 3998,64zł. !!! :) :) :)

Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom: Gabrysi, Asi, Amelii M, Wiktorii K., Darii, Oliwi, Patrycji, Wiktorii M, Kasi, Erykowi, Patrycji Amelii C, Oli. oraz wszystkim mieszkańcom Załuża, Tymców, Antoników, Podlesia i Baszni za ich wielkie serca, wkład i za przyczynienie się do naszego rekordu.

Do zobaczenia na kolejnym finale za rok. :) :) :)

Liczymy, że jak zawsze zagracie razem z nami.

Opiekun - p.Ewa Pietraszek

czytaj dalej na temat: WOŚP 2019 - KOLEJNY REKORD NASZYCH WOLONTARIUSZY !!!

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 175

W tym miesiącu: 613

W poprzednim miesiącu: 569

Wszystkich: 27007

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny