Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przedszkole - Komunikat Dyrektora Szkoły

W bż. roku szkolnym przedszkole w Baszni Dolnej pełni dyżur gminny w okresie 1 - 22 lipca 2021r. Będzie funkcjonowało nieprzerwanie przez cały czerwiec i do 22 lipca, Prosimy o zgłaszanie dzieci, które będą w tym okresie uczęszczać do przedszkola. Zapisu można dokonać osobiście lub telefonicznie na nr 16 632 70 07.Proszę poinformować w jakich godzinach będzie wasze dziecko uczęszczało w czerwcu po zakończeniu roku szkolnego i w okresie wakacyjnym. W okresie po 22 lipca dyżury w funkcjonowaniu przedszkoli w naszej gminie będą pełnić jednostki w Lisich Jamach i Młodowie.

AKTUALNOŚCI:

RADOSNY MIESIĄC MAJ.

Utworzono dnia 30.04.2021
Uczniowie klasy II ZSP w Baszni Dolnej dla uczczenia ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA wyrecytowali wiersz pt:,,Konstytucja”, zaśpiewali pieśń „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz „Mazurek...
czytaj dalej na temat: RADOSNY MIESIĄC MAJ.

ZUCHOWE ŚWIĘTO FLAGI.

Utworzono dnia 29.04.2021

W mundurach i koszulkach zuchowych mali patrioci – zuchy z 9 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Zielonego Lasu” w Baszni Dolnej spotkali się na zbiórce w szkole 27.04.2021r. Rozmawiali o patriotyzmie, znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także o...

czytaj dalej na temat: ZUCHOWE ŚWIĘTO FLAGI.

PROJEKT UCZNIÓW KLASY II PT.” MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE”.

Utworzono dnia 29.04.2021

Uczniowie klasy II wzięli udział w projekcie pt. „Majowe Święta w naszej szkole” przygotowanym przez wychowawczynię Jadwigę Wacnik, aby uczcić tak ważne dla nas majowe wydarzenie. Każdy uczeń w tym dniu był ubrany w odświętny strój. Na początku uczniowie obejrzeli...

czytaj dalej na temat: PROJEKT UCZNIÓW KLASY II PT.” MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE”.

ENGLISH LANGUAGE DAY

Utworzono dnia 28.04.2021

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Ustanowiony został dla uczczenia historii i bogactwa kultury lingwistycznej języka Szekspira. Jest to również termin uznawany za dzień urodzin i śmierci autora m.in. Romea i Julii. Wpływ pisarza na rozwój języka angielskiego jest nieoceniony. Szacuje się bowiem, że ponad 1000 ze stworzonych przez niego neologizmów weszło do codziennego użycia. Dzień Języka Angielskiego został ustanowiony w wyniku inicjatywy podjętej w 2010 roku przez Departament Informacji Publicznej. Angielski jest językiem urzędowym w najważniejszych organizacjach międzynarodowych, m.in. NATO, ONZ, czy Unia Europejska. Posługują się nim m.in. giełdy, korporacje, czy stowarzyszenia. W naszej szkole również obchodziliśmy tak ważny dzień. Uczniowie klas V-VI uczyli się tzw. „tongue twisters”, czyli łamańców językowych w języku angielskim, przygotowywali plakaty oraz prezentacje ma temat języka angielskiego. Wspólnie odkryliśmy ciekawe informacje na temat języka angielskiego, np. ile osób na świecie się nim posługuje, w jakich państwach język angielski jest językiem urzędowym, jakie są najdłuższe angielskie słowa. Dokonaliśmy rankingu najśmieszniejszych i ulubionych słów w języku angielskim. Wybraliśmy również najzabawniejsze angielskie „kawały” oraz inspirujące cytaty. W klasach VII – VIII natomiast odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Julia Kowalska II miejsce – Karolina Tryniecka III miejsce – Łukasz Malec Nasza szkołę na etapie międzyszkolnym będzie reprezentowała Julia Kowalska. W piątek zmierzy się z dwiema uczennicami ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym z Załużu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za Julkę. Filmy do obejrzenia dostępne na profilu fb szkoły". 

 

 

czytaj dalej na temat: ENGLISH LANGUAGE DAY

Zajęcia sportowe na Orliku dla wszystkich chętnych uczniów. Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00-18:00.

Utworzono dnia 26.04.2021
Zajęcia sportowe na obiekcie „Moje Boisko – Orlik 2012” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej prowadzone są dla młodzieży szkolnej od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00-18:00 przez nauczycieli wychowania fizycznego Pana Michała Szczybyło oraz Józefa Fircowicza. Do dyspozycji uczniów są zajęcia zarówno z piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, według swoich upodobań. Zajęcia maja na celu kształtowanie sprawności ogólnej, doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, doskonalenie elementów technicznych i taktycznych z zakresu wyżej wymienionych dyscyplin. Młodzież uczestnicząc w tych zajęciach może w pełni zaspokoić swoje potrzeby w zakresie aktywności ruchowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach.
czytaj dalej na temat: Zajęcia sportowe na Orliku dla wszystkich chętnych uczniów. Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00-18:00.

Ogólnopolska akcja „Czuwam! dla Ziemi”.

Utworzono dnia 26.04.2021
Zuchy z 9 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Zielonego Lasy” oraz harcerze z I drużyny harcerskiej im. Wincentego Witosa w Baszni Dolnej czynnie włączyli w ogólnopolską akcję „Czuwam! dla Ziemi”. Akcja, to inicjatywa ZHP, a Dyrektor Generalny Lasów Państwowych objął ją Honorowym Patronatem. Celem akcji było podkreślenie roli służby w kształtowaniu charakteru młodego człowieka oraz postawy niesienia bezinteresownej pomocy w odpowiedzi na dostrzeżone potrzeby. Celem podejmowanych działań było wypracowanie uważności wychowanków Związku Harcerstwa Polskiego na otaczający świat, otwarcie na pomoc innym i pełnienie służby. Zuchy i harcerze podczas akcji zwrócili uwagę na ochronę lasów, dbałość o środowisko naturalne oraz postawy proekologiczne. Zebrali też mnóstwo śmieci w lesie przy Kresowej Osadzie. Druhna Jadzia dziękuje za służbę. Czuwaj!
czytaj dalej na temat: Ogólnopolska akcja „Czuwam! dla Ziemi”.

Prace klasy I SP z okazji zbliżających się świąt narodowych.

Utworzono dnia 26.04.2021

Klasa 1 dla uczczenia zbliżających się świąt narodowych, poznała historię symboli narodowych oraz na zajęciach technicznych wykonała przepiękne proporczyki.

czytaj dalej na temat: Prace klasy I SP z okazji zbliżających się świąt narodowych.

Światowy Dzień Ziemi w klasie II.

Utworzono dnia 23.04.2021

Jak, co roku obchodziliśmy w klasie II Dzień Ziemi. Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska,wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku. Uczniowie wykonali plakaty nawołujące do dbania o naszą planetę.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Ziemi w klasie II.

Komunikat Dyrektora Szkoły odnośnie nauczania hybrydowego i zdalnego.

Utworzono dnia 23.04.2021

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN, w dniach 26-30 kwietnia odbywać się będzie nauczanie zdalne dla klas IV-VIII oraz nauczanie hybrydowe dla klas I-III.

Harmonogram nauki w szkole w klasach I-III. :

Poniedziałek: klasa III

Wtorek: klasa II

Środa: klasa I

Czwartek: klasa II

Piątek: klasa III

Harmonogram nauki zdalnej w domu w klasach I-III:

Poniedziałek: Klasa I i klasa II

Wtorek: klasa I i klasa III

Środa: klasa II i klasa III

Czwartek: klasa I i klasa III

Piątek: Klasa I i klasa II

W czasie nauki w szkole uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicy, natomiast po wcześniejszym zgłoszeniu dzieci,mogą korzystać ze stołówki szkolnej.

czytaj dalej na temat: Komunikat Dyrektora Szkoły odnośnie nauczania hybrydowego i zdalnego.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 160

W tym miesiącu: 391

W poprzednim miesiącu: 773

Wszystkich: 46560

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny