Wyniki Stypendiady Polonistycznej

Utworzono dnia 13.03.2019

Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „ Stypendiadzie Polonistycznej” w trzech kategoriach : konkursie czytelniczym, ortograficznym i literackim.

Stypendiada sprawdzała wiedzę i umiejętności czytelnicze, ortograficzne i literackie. Wyróżnione uczennice wykazały się; kreatywnością, twórczością, dociekliwością w działaniu i myśleniu, bogatą wyobraźnią, umiejętnością wyrażania myśli. Wykazały się twórczym podejściem do zagadnień i problemów.

TYTUŁY I WYRÓŻNIENIA

Kinga Kisyk – uczennica klasy VI otrzymała medal „ Orzeł literacki” i tytuł Finalisty w ogólnopolskim konkursie literackim” Polonus”.

Oliwia Górska - uczennica klasy VI otrzymała medal „ Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za II miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym” Ortograf”.

Katarzyna Pelikan – uczennica klasy VII otrzymała medal „ Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za I miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „ Ortograf”.

Monika Pelikan – uczennica klasy VIII otrzymała medal „Orzeł czytelniczy” i tytuł Laureata za I miejsce w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „ Kreator” oraz medal „ Orzeł ortograficzny” i tytuł Finalisty za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „ Ortograf”.

Martyna Klufas- uczennica klasy VIII otrzymała medal „ Orzeł czytelniczy” i tytuł Laureata za II miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Ortograf ” oraz medal „ Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za III miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym” Ortograf”.

Wyróżnione uczennice otrzymały dyplomy, medale, nagrody książkowe i celujące oceny z języka polskiego.

Uczniowie do stypendiady byli przygotowywani przez panie: Irenę Kindrat i Barbarę Dydyk. Dla wszystkich gratulacje !!!

Lipiec 2019