Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zawodnicy MUKS Libero zdobyli w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski 4 złote i dwa srebrne medale, tym samym w klasyfikacji medalowej MUKS Libero Basznia Dolna zostało najlepszym klubem w Polsce

Utworzono dnia 11.06.2019
Czcionka:

Od 5 do 9 czerwca osiem drużyn MUKS Libero Basznia wzięło udział w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategoriach do lat: 8,10,13,16 i 19, które tradycyjnie, jak co roku odbywają się w Dąbkach nad morzem.

W kategorii juniorów do lat 8 tytuł Mistrzów Polski wywalczyli :Adam Deneka, Jakub Juzwa, Marek Malec. Tytuł Vice-Mistrzów wywalczyli zawodnicy UKS Komorzanka Komorze, a brązowy reprezentanci ,,ZŁOTE PIONY'' Bielawa.

Druga drużyna MUKS Libero złożona z najmłodszych zawodników w składzie Filip Młodowiec i Anastazja uplasowała się na 8 miejscu.

W kategorii juniorek do lat 10 podobnie, jak rok temu bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie rundy zostały Julia Banaś i Wiktoria Haliniak.

Tytuł Vice-Mistrzyń przypadł drugiej drużynie MUKS Libero w składzie Anna Jastrzębska i Katarzyna Jastrzębska.

W kategorii juniorów do lat 10 Mistrzostwo Polski dla Libero wywalczyli: Mateusz Hanasiewicz, Norbert Ludwik i Sebastian Młodowiec. Srebrny medal przypadł ekipie UKS Roszada Lipno, a brązowy LKS UNIA Horyniec-Zdrój.

Bardzo blisko medalu, była druga nasza drużyna: Patryk Lorenc, Dawid Ciepły i Bartosz Gier, jednak po porażce w ostatniej rundzie chłopcy uplasowali się na 4 miejscu.

W kategorii juniorów do lat 13 zawodnicy z Baszni Dolnej wywalczyli dublet: Mistrzostwo Polski wywalczyli: Dawid Siteń, Kinga Krzych, Maciek Kisyk i Mateusz Sysak, a srebro Tobiasz Weber, Łukasz Malec,Filip Kalmuk. Brązowy medal powędrował do MUKS Wieża Kórnicka Kórnik.

Projekt był sfinansowany ze środków Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Gmina Lubaczów, Nadleśnictwo Lubaczów, Lasy Państwowe, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Zsp Basznia Dolna.

Serdeczne podziękowania dla osób, które również wsparły wyjazd zawodników MUKS Libero: Piekarni Słoneczko Pana Tomasza Tkaczyk, Pani Bernadeta Młodowiec, Pan Jacek Rozwód, Panu Wiesławowi Litwin i Panu Leszkowi Żukowicz.